ÜNLÜ ŞARKICI ERİK EİNAR GRONBERG HAYATINI KAYBETTİ

0
Ünlü Şarkıcı Erik Einar Gronberg Hayatını Kaybetti Ünlü Şarkıcı Silahlı Saldırıya Kurban Gitti İsveç’te müzik dünyasını sarsan bir ölüm gerçekleşti…Ayrıntılar haberin devamındadır.

Ünlü Şarkıcı Silahlı Saldırıya Kurban Gitti İsveç’te müzik dünyasını sarsan bir ölüm gerçekleşti, 19 yaşındaki ünlü rapçi Einar, evinin önünde uğradığı silahlı hücum neticesi yaşamını yitirdi,
İsveç’in en tanınmış rapçilerin’den biri olan 19 yaşındaki Einar, başkent Stockholm’de uğradığı silahlı hücum neticesi hayatını kaybetti.

Polis, şehrin güneyindeki Hammarby Sjöstad’da Einar’ın evinin önünde gerçekleşen hadise ardından cinayet soruşturması başlattı. En az iki şüpheli isim belirlediklerini bildiren Stockholm Polis Sözcüsü Ola Osterling, “Şu an aktif olarak hücumnın sebebini ve gerisinde kim olduğunu belirlemeye çalışıyoruz” dedi.

İsveç kanalı SVT, isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde Einar’ın ölümünde çete bağlantısı olduğunu öne sürdü. Geçtiğimiz sene Varby çetesi doğrultusundan kaçırılan ve fidye dilenen Einar, önümüzdeki zamanlarda çeteyle alakalı bir davadaifade verecekti.

Hayatını Kaybettinı kaybetmeden son sözleri

Tam adı Nils Kurt Erik Einar Gronberg olan rapçi, 2019 senesinde Spotify’da İsveç’in en çok dinlenen sanatçısı olmuş, Grammis Ödülü ve detaylı başka ödüller kazanmıştı.
Geçen sene rakibi doğrultusundan kaçırılıp cinsel saldırıya uğrayan İsveçli rap şarkıcısı Einar, Stockholm’de sokak ortasında başından ve göğsünden vurularak öldürüldü.
İsveçli rap şarkıcısı Einar, dün gece başkent Stockholm’de sokak ortasında öldürüldü. Gerçek adı Nils Kurt Erik Einar Grönberg olan 19 yaşındaki rap şarkıcısı, başından ve göğsünden vurulmuş durumda bulundu.
Bir Haber sitesinde yer alan verilere istinaden müzik listelerinde üst sıralarda yer alan, dünya genelinde tanınmış şarkıcının, ilkyardım ekibinin müdahalesine cevap vermediği, hadise yerinde öldüğü öğrenildi.

Polis, ölen bireyin resmi olarak kimliğini doğrulamazken, İsveç medyası ölen bireyin Einar bulunduğunu duyurdu. Einar’ın, 2020’de kaçırılmasında parmağı bulunduğu gerekçesiyle 10 ay hapis cezası alan ve temmuz ayında cezaevine giren Yasin isimli rakibiyle husumetli bulunduğu biliniyordu.

Einar’ın uzun süredir ölüm tehditleri aldığı ve koruma altında bulunduğu öğrenildi. Şarkıcının ölümünün Stockholm’de son 10 senede ilerleyen mafya çekişmesiyle bağlantılı bulunduğu ön görü ediliyor. İsveç medyasına göre, hadise yerinde iki şüpheli görüldü ve Einar öldürüldüğünde beraberinde iki rapçi ile eş güdümlü müzik şirketindeydi.

Dört albümü tespit edilen Einar’ın şarkıları Spotify’da da yer alıyor. şarkıcı, üklesinde Grammy Ödülleri kadar mühim olan Grammis mükafatı de kazandı.
İsveç polisi, Einar’ın ailesine ölüm haberinin verildiğini söyledi. Rap şarkıcısının annesi Lena Nilsson. İsveçte tanınmış bir oyuncuydu…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.